Masło Shea

Czyste, organiczne, nierafinowane i niefiltrowane masło Shea, w 100% naturalny produkt, bez dodatków składników chemicznych, konserwantów, barwników i substancji zapachowych. Tylko czyste masło wytwarzane bez chemicznego procesu produkcyjnego zachowuje naturalną strukturę i właściwości. Masło nadaje się do każdego typu skóry: do bardzo suchej i wrażliwej jak i do tłustej ze skłonnościami do trądziku.

Masło Shea odżywia skórę, poprawia jej elastyczność, redukuje zmarszczki, jest naturalnym filtrem UV, wspaniałą maseczką na włosy, balsamem do ust i ciała. Ma właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne. Pomoże skórze z problemami: zapobiega rozstępom, niweluje przebarwienia, swędzenie i pęknięcia skóry, zalecane jest przy skórze alergicznej, trądzikowej, z wypryskami, uszkodzonej wysoką lub niską temperaturą, po ukąszeniach owadów. Doskonałe do masażu – przynosi ulgę zmęczonym i napiętym mięśniom. Może być aplikowane na bardzo delikatną skórę, np. w okolicy oczu, idealne do pielęgnacji podrażnionej skóry niemowląt.

Masło ma zwartą konsystencję, ale w kontakcie ze skórą, pod wpływem jej ciepła staje się plastyczne i łatwe do rozprowadzenia.