Szwajcarskie noże ze stali węglowej

Polecamy, jako niezbędne uzupełnienie każdej kuchni, szwajcarskie noże z japońskiej stali węglowej, pokryte kolorową powłoką Non stick. Noże są bardzo ostre, jednak wymagają co pewien czas ostrzenia (oprócz noża ząbkowanego). Stal węglowa jest bardzo twarda i w związku z tym noże bardzo łatwo się ostrzy. Powłoka Non stick zapobiega przywieraniu krojonych produktów, szczególnie takich jak sery czy jajko. Noże zakończone są plastikową ergonomiczną rękojeścią, zaopatrzone są w plastikową osłonkę zabezpieczającą ostrze i Twoje palce. Oferujemy trzy rodzaje noży najbardziej przydatnych w kuchni:

Nóż farmera – najbardziej wszechstronny, uniwersalny i poręczny nóż w domu. Niewielki, wygodny do użycia w każdej sytuacji. Służy do obierania i krojenia warzyw, owoców, itd., idealny do zabrania w podróż.

Nóż szefa kuchni (Santoku) – nieco większy nóż, bardzo lubiany i powszechnie używany przez kucharzy i gospodynie. Ostrze noża jest szerokie i zaopatrzone w dodatkowe dziurki co jeszcze bardziej zwiększa jego antyadhezyjność. Precyzyjnie pokroisz i posiekasz nim mięso, wędliny, owoce i warzywa.

Nóż kanapkowy – idealny nóż do krojenia pieczywa, szczególnie tego bardzo świeżego i chrupkiego, a także do krojenia nawet miękkich warzyw jak, np. dojrzały pomidor. Szerokie i zaokrąglone ostrze służy do smarowania kanapek, nakładania lukru czy kremu na ciasto.

Wszystkie noże można myć w zmywarce, jednak zaleca się mycie ręczne.